Extrémní vítr 2017

Dne 29.10.2017 byla naše jednotka v 9:30 požádána starostou městyse Nové Veselí na technickou výpomoc. Jednalo se o zabezpečení střechy v prostorách fary. Při odjezdu z místa události byla jednotka zastavena řidičem projíždějícího osobního automobilu, který oznámil padlý strom směrem na Bohdalov. Jednotka tuto událost odstranila a při návratu na základnu musela ještě třikrát odstranit popadané stromy.

Použitá technika: MAN CAS 15, motorová pila, vysouvací žebřík

Počet členů na zásahu: 6

V 15:10 byl jednotce vyhlášen další poplach. Tentokrát se jednalo opět o padlý strom směrem na Sirákov. Po odstranění události se jednotka vrátila na základnu.

Použitá technika: MAN CAS 15, motorová pila

Počet členů na zásahu: 5

Dne 30.10.2017 v 11:30 vyhlášen poplach jednotce na padlé stromy mezi Újezdem a Bohdalovem. Po odstranění stromů z komunikace jela naše jednotka do Matějova odstranit z komunikace padlou lípu. Další událost nás čekala cestou ze zásahu, když jsme pomáhali vytáhnout autobus ze struhy mezi Matějovem a Novým Veselím. Ani po této události jsme nekončili, následovala asistence HZS Žďár nad Sázavou v městysi Nové Veselí, kde odstraňovali nahlé stromy nad elektrickým vedením. Konec akce byl v 17:45 kdy se jednotka vrátila na základnu.

Použitá technika: MAN CAS 15, motorové pily, výsuvná plošina

Počet členů na zásahu: 6